Król Danuta

Niezwojowice 23

32-109 Pałecznica

gmina: Pałecznica

powiat: proszowicki


tel. 41 384-81-02

e-mail: ag-kr@tlen.pl

http://www.pszczolki.org

GPS: 50.308721 N, 20.321039 E
Produkty roślinne
oferowane do sprzedaży:

  • jabłka
  • śliwki
  • zioła

Produkty zwierzęce
oferowane do sprzedaży:

  • jaja

Zwierzęta
oferowane do sprzedaży:

  • drób

Charakterystyka:

Grunty orne 9,78 ha
Sady 2,14 ha
Inne 2,38 ha
Powierzchnia gospodarstwa
Przed wizytą w gospodarstwie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 41 384-81-02 w celu potwierdzenia dostępności produktów.

Opis gospodarstwa:

Gospodarstwo Państwa Danuty i Janusza Król położone jest na Wyżynie Miechowskiej w terenie typowo rolniczym w powiecie proszowickim. Całkowita powierzchnia gospodarstwa wynosi 14,30 ha. Głównym kierunkiem uprawy są zioła i rośliny miododajne oraz sad mieszany jabłkowo-śliwowy. Ponieważ gospodarz jest pszczelarzem,  uprawy roślin zielarskich i miododajnych są podporządkowane pasiece. Ponadto w gospodarstwie prowadzi się chów gęsi, kury zielononóżki i gołębi. W gospodarstwie znajduje się pszczelarska  pracownia edukacyjna dla dzieci i młodzieży, gdzie przez szklaną ścianę ula można podglądać pracę roju pszczelego. Pszczeli domek edukacyjny cieszy się wielkim powodzeniem i wykorzystywany jest również do inhalacji. Gospodarz posiada także w efektownym dużym gołębniku edukacyjną kolekcję gołębi gdzie można zobaczyć ich polskie rasy. Gospodarstwo sąsiaduje z malowniczym stawem rybnym o powierzchni niemal 4 ha, który jest także siedliskiem dzikich ptaków.
Przed kilku laty gospodarz Pan Janusz Król zbudował przewoźną makietę Bitwy pod Racławicami.  Makieta ma powierzchnię 40 m2, na niej znajduje się 300 figurek rzeźbionych z drzewa lipowego i podobnie jak Panorama Racławicka przedstawia zmagania żołnierzy polskich i rosyjskich na racławickich polach. Połączona jest ona z wystawą malarstwa zatytułowaną „Kościuszko pod Racławicami”. Państwo Król prowadzą w swoim gospodarstwie  często  szkolenia dla uczniów, doradców,  rolników i turystów z zakresu ekologii i pszczelarstwa oraz historii regionu. „Pszczółki” – zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza obrazują bajkową prezentację rodziny pszczelej w ciągu roku. Gospodarstwo promuje aktywny styl życia i rozwija nawyki zdrowego odżywiania i od 2012 roku wpisane jest do ogólnopolskiej sieci zagród edukacyjnych.

Lokalizacja gospodarstwa:

Niezwojowice 23, 32-109 Pałecznica

( 50.308721 N, 20.321039 E )

Galeria zdjęć: